• 25 Eylül 2017

Üreten Kadın Güçlü Atakum Proje Kapanış Toplantısı ve Çini Sergisi gerçekleştirildi

     Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın  Sözleşme Makamı (IKG PRO) olduğu Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi-II Hibe Programı kapsamında desteklenerek 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren Atakum Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’dür. 30 Eylül 2017’de tamamlanacak projede Samsun Olgunlaşma Enstitüsü ve Atakum Halk Eğitim Merkezi eş başvuru sahibi olarak yer almaktadır. 1200 proje içinden 40 proje arasına girmeyi başaran Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi’nin t[…]

  • 15 Eylül 2017

Proje Kapanış Toplantısı ve Çini Sergisine Davet

24 Eylül 2017 Pazar günü Saat 18:30'da Yalı Kafe'de gerçekleştireceğimiz Proje Kapanış Toplantısı ve Çini Sergisi'ne tüm halkımız davetlidir.

  • 07 Ağustos 2017

Tahrirci-Çinici Meslek Eğitimlerimiz devam ediyor

Atakum Belediyesi Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi kapsamında 312 saat Çini İşlemeci-Çinici Mesleki Eğitimini başarıyla tamamlayan 48 kursiyer arasından bu alanda ilerlemek ve mesleğe yönelik geniş tabanlı yeterlikler kazandırmak amacıyla seçilen 25 kursiyerimizle 176 saatlik Tahrirci-Çinici Meslek Eğitimi Çini Atölyemizde devam ediyor.

  • 04 Ağustos 2017

Kursiyerlerimiz sertifikalarını aldı

Atakum Belediyesi Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi kapsamında düzenlenen İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi, İlkyardım Eğitimi, KOSGEB destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve Çini İşlemeci-Çinici Meslek Eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz gerçekleştirilen törenle sertifikalarını Başkanımız Sayın İshak Taşçı, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi gönüllü yöneticisi Sayın Fatma Taşçı, Atakum Belediyesi Kadın Meclis Üyeleri Sayın Güngör Bostancı, Sayın Hatice Sönmez Güneş ve Atatepe Mahallesi Muhtarı Sayın Hava Rendeci'nin ellerinden aldılar.

  • 28 Temmuz 2017

Ünlü Çini Sanatçısı Ayşe Özkan'ı atölyesinde ziyaret ettik

16 Mayıs 2017’de Atakum Belediyesi Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi Çini Atölyesi’nde ağırladığımız ünlü Çini Sanatçısı Ayşe ÖZKAN'ı Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Estergon Türk Kültür Merkezi'ndeki atölyesinde ziyaret ettik. Çini Sanatı üzerine değerli fikirlerini ve tavsiyelerini paylaşan Ayşe Özkan hanımefendiye samimiyeti ve misafirperverliği için çok teşekkür ederiz.

  • 27 Temmuz 2017

Projemiz Hayatlar Değişiyor, Türkiye Gelişiyor II. Proje Fuarında..

Atakum Belediyesi tarafından yürütülen Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi Türkiye çapında yürütülen 400'den fazla proje arasında başarılı bulunarak Ankara'da gerçekleştirilen "Hayatlar Değişiyor, Türkiye Gelişiyor " 2. Proje Fuarına davet edildi.

  • 21 Temmuz 2017

Son seminer faaliyetimiz olan Satış Pazarlama Teknikleri Seminerimizi gerçekleştirdik

Seminer faaliyetlerinden sonuncusu olan Satış ve Pazarlama Teknikleri Semineri Yalı Kafe’de gerçekleştirilmiş olup semineri başarıyla tamamlayan kadınlara katılım sertifikası verilmiştir. Projede mesleki eğitim alan kadınlarımızın  kendi iş yerlerini kurmaları durumunda yaptıkları ürünleri pazarlayabilmeleri için “Satış ve Pazarlama Teknikleri” konusunda gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yetkin BULUT tarafından gerçekleştirilen  seminerde ; Katılımcılara; ·         Pazarlama Süreci Yönetimi - Satış Süreci Yönetimi ·       &[…]

  • 10 Temmuz 2017

İlk ürünlerimizi sırladık

Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi -II Hibe Programı kapsamında desteklenen  ve Atakum Belediyesi tarafından yürütülen Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesinde sona doğru yaklaşıyoruz. 50 kadınla başladığımız yolculuğumuzun son durağı olan Çini İşlemeci - Çinici Mesleki Eğitiminde ilkürünlerini  yapan kursiyerlerimiz çini sırlama ve pişirme tekniklerini öğreniyor. Fırından çıkan ilk ürünlerle motivasyonlarının arttığı  gözlenen kursiyerlerimiz kapanış toplantısında da yapmış oldukları tüm ürünlerden oluşan bir sergiyi halkımızın beğenisine sunacaklar.

  • 03 Temmuz 2017

'Çini' kadınların ellerinde hayat buluyor

'Çini' kadınların ellerinde hayat buluyorTürklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdığı, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı devletlerinden günümüze miras kalan, UNESCO'nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine aldığı çinicilik kadınların ellerinde geleceğe aktarılıyor. Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdığı, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı devletlerinden günümüze miras kalan Türk süsleme sanatı çinicilik, kadınların ellerinde geleceğe taşınıyor.UNESCO'nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine aldığı çiniciliği yaşatmak için Atakum Belediyesinin Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi'nde açılan kursa, özellikle 50 yaşın üzerindeki kadınlar […]

  • 14 Haziran 2017

Üreten Kadın Güçlü Atakum Projesi İftar Yemeği

Atakum Belediyesi Üreten Kadın Güçlü Atakum Proje ekibi, proje eş finansmanlarımız ve kursiyerlerimizin katılımıyla 14.06.2017 Çarşamba akşamı iftar yemeğinde buluştuk.